Organizační informace

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Základní informace

Herní svět: Léta Páně 5714.

Podrobnější příběhové informace bude obsahovat soubor Představení postav. Jakmile dokončíme základní nárys, zde naleznete letošní herní příběhy.

Termín: Až bude hra hotová, stanovíme místo i termín.

Počet míst: Strop vidíme někde kolem 50-60 hráčů. Uvidíme, jak se to vyvine. Pokud ještě před přihlašováním zjistíme větší zájem, buď hru trochu upravíme, nebo vyhlásíme jasné podmínky, podle nichž budeme přihlášky přijímat. Tyto podmínky zcela nevyhnutelně budou obsahovat slovní spojení "přínos pro hru".

Počet míst znovu (vlažná účast): Nicméně - v minulých přihláškách na Bezkrálí často figurovala nějaká či onaká varianta přání: "Chci přijet jen tak, abych byl u toho, třeba jen fotit, potulovat se v kostýmu a tak." Popřípadě: "Nebaví mě řešit, chci si prostě hrát." Nebo: "Můžu přijet jenom na sobotu, hlavně chci vidět lidi, nebudu rušit?" K tomu existuje varianta "vlažná účast". Hráč si udělá postavu pouze dle veřejných pravidel (tedy žádná magie, vlkodlaci apod.), vybere si příslušnost k nějaké předem dané, jasně popsané skupině postav (viz Představení postav), popřípadě nějakého jednoduše zapojitelného tvora (např. volná potulná (a zabitelná) nestvůra, tupý vesničan, veverka (skutečná, bez plánů na ovládnutí světa), zabloudivší pocestný apod.), přijede na hru, ohlásí se organizátorům (nechá si schválit zbraně), začne svou roli žít a zůstane zcela samostatný až do konce hry. Neobdrží žádné herní cíle a nečekají ho žádné příběhy, které by si sám nevytvořil. Smí se však nachomýtnout k těm ostatním. Pokud se sám neprozradí, nikdo z hráčů o jeho "vlažnosti" neví.

Je možné, že za vlažným hráčem před začátkem nebo v průběhu hry přijde organizátor a nabídne mu účast v některém z příběhů. Může jít o náhradu za hráče, který nedorazil, nebo o nový příběh, který vznikl z okolností. Toto však nezaručujeme. Mnohem spíš půjde o vlažnost oboustrannou - ze strany hráče i organizátorů.

V zásadě jde o to, co je důkladněji rozebráno na stránce obecně popisující Bezkrálí v sekci "Bude mě to vaše Bezkrálí bavit?". Vlažná účast není automaticky spojená se slevou, ale pokud slevu chcete, je to pro ni rozhodně dobrý důvod.

Místo konání: Až bude hra hotová.

Jak se přihlásit? Na Bezkrálí vždy rádi uvítáme nejen staré, ale i nové hráče. Takto probíhalo přihlašování v roce 2016 a nejspíš to bude dost podobné: Postup přihlášení. Kontakt s organizátory probíhá primárně přes mail bezkrali@seznam.cz. Nedoporučujeme Bezkrálí úplným larpovým nováčkům (pokud tedy nejedou ve skupince s někým zkušeným) - nemuseli by si hru užít, protože jim není určena.

Ubytování: Až bude hra hotová.

Stravování: Většinou někteří hráči provozují své hospody. Dozvíte se včas.

Návaznost: Bezkrálí XV. navazuje světem a vývojem politické situace v Císařství, ale má vlastní příběh a není nutné mít prožité ty předešlé. (Tím chceme říct, že se vše potřebné dozvíte z příběhů, které na této wiki před hrou zveřejníme). Po dohodě (a podplacení organizátora) je možné hrát postavu z minulých ročníků, nicméně je nutné, aby měla důvod se na hře objevit a skutečně do ní zapadala. Pozor na stárnutí - od minulého Bezkrálí sice uplynulo jen asi půl roku herního času, ale od poslední hry v Darsku je to již šestnáct let a za každý další darský ročník připočítejte k věku ještě 4-5 let! Pro ilustraci: Král Solnakar I. byl zvolen před 31 lety a do Darska přišel před šestatřiceti!

Plynutí herního času: Zatím to vypadá, že herní a reálný čas budou totožné.

Zkušenosti a dovednosti: Zřejmě opět využijeme zjednodušený systém pravidel Bezkrálí ultralight, ale nejspíš budeme muset trochu dobrousit/doladit kněze.

Jak zaplatit? Zatím nijak, nejdřív musíme hru udělat. Pokud však někdo z vás touží Bezkrálí podpořit předem, dejte nám vědět.

Číslo účtu Občanského sdružení Bezkrálí je: 2400042209/2010.

Čistě proto, že ten článek nejspíš znovu použijeme, zde stále visí zdůvodnění ceny hry: Cena hry.


Jaká jsou pravidla a jak si utvořit postavu?

Bývalo to a nejspíš i bude takto: Pravidla "Ultralight"