Filip Pers: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
Řádek 8: Řádek 8:
  
 
Sám císař se prý těší.
 
Sám císař se prý těší.
 +
 +
 +
== Ze slavných textů Filipa Perse ==
 +
 +
[[Párstové|O Párstech v Meritree i před ní]] - vyprávění rodilé Párstky o historii jejího národa.
 +
 +
[[Lesní elfové v Meritree]] - další z úchvatných prací pojednávající o elfech, kteří jsou se zvláštním odhodláním pevně rozhodnutí bojovat proti Císařství.

Verze z 31. 7. 2010, 00:20

Filip Pers je bezesporu jedním z nejbrilantnějších mudrců Císařství, avšak mnohými je považován za podivína. K tomu přispívá zvláště jeho touha po samotě, kvůli níž už celá desetiletí žije v ústranní a s veškerými školami a císařskými univerzitami komunikuje pouze písemně. Rozhodně nepřijímá žáky a odmítl přednášet dokonce i tehdy, když mu pontijská univerzita nabídla, že na své vlastní náklady dopraví všechny posluchače za ním. Filip Pers zkrátka nemá rád lidi.

A přesto naleznete jen málokoho s tak neuvěřitelným vhledem do lidské duše. Jeho práce na poli průzkumů nejutajenějších zákoutí mysli a postřehy o zvycích primitivních kmenů jsou perly. Mnozí to označují za zázrak.

Další si říkají, že je zázrak spíš to, že ho tam v té jeho poustevně ještě nikdo nezabil.

I hora se však čas od času pohne. Vědeckými kruhy se šíří zpráva, že se Filip Pers konečně odhodlal a pod patronátem rodu Harrowmondů se vydává zkoumat zvyky čukičatských domorodců.

Sám císař se prý těší.


Ze slavných textů Filipa Perse

O Párstech v Meritree i před ní - vyprávění rodilé Párstky o historii jejího národa.

Lesní elfové v Meritree - další z úchvatných prací pojednávající o elfech, kteří jsou se zvláštním odhodláním pevně rozhodnutí bojovat proti Císařství.