Henrich I. Osvobozený: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
m (Stránka Císař Henrich I. Osvobozený přemístěna na stránku Henrich I. Osvobozený)
("Opilec" Henrich)
Řádek 1: Řádek 1:
 
Císař Henrich I. Osvobozený se ujal vlády po skonu svého otce [[Rolf I. Jasnozřivý|Rolfa I. Jasnozřivého]] a milosrdně krátké [[Válka o božství|Válce o božství]] (LP 5712).
 
Císař Henrich I. Osvobozený se ujal vlády po skonu svého otce [[Rolf I. Jasnozřivý|Rolfa I. Jasnozřivého]] a milosrdně krátké [[Válka o božství|Válce o božství]] (LP 5712).
  
== "Opilec" Henrich ==
+
== Dětství ==
  
Rolfův druhorozený syn Henrich (nar. 5686, tudíž je mu 26 let) se ani při nejlepší vůli nedá prohlásit za čistého a neposkvrněného kandidáta na [[Avatár|avatára]] [[Surahind|Surahindova]]. Ať je jakkoli vzděláván, ať je mu jeho svatá úloha sebevíce zdůrazňována, všechny dobré rady padají na neúrodnou půdu požitkářství, prostopášnosti a kocoviny. Je to neuvěřitelné. Žádná z kronik se nezmiňuje o podobně zvrhlém synovi požehnaného [[Šlechtické rody Císařství|císařského rodu Mérů]]. Skoro jakoby zde působily nějaké temné čáry...  
+
Princ Henrich se narodil LP 5686 (v době událostí na [[Habamském souostroví]] mu tudíž bylo 27 let) jako druhý syn otci Rolfu I. Jasnozřivému a matce [[Císařovna Josephina|Josephině]] z rodu [[Šlechtické rody Císařství|Stiggmernů]], zbožné rigidaarské šlechtičně, která jeho porod nepřežila.
 +
 
 +
Po smrti svého staršího bratra se stal nejen následníkem trůnu, ale i budoucím vtělením [[Surahind|Surahindovým]], což vzbudilo v říši obrovskou nevoli a vedlo až k (milosrdně krátké)
 +
 
 +
=="Opilec" Henrich a Válka o Božství ==
 +
 
 +
Události vedoucí k Válce o Božství vyvrcholily roku LP 5712, tedy v době, kdy bylo Rolfovu druhorozenému synu Henrichovi 26 let. Hlavním důvodem rozepře, která málem vedla k rozpadu [[Císařství]], byl Henrichův pád do prostopášnosti a naprostý nezájem o dění v říši - zvlášť v porovnání s jeho mladším bratrem Surianem, příkladným vojevůdcem, učencem i státníkem.
 +
 
 +
Henrich se skutečně, ani při nejlepší vůli, nedal prohlásit za čistého a neposkvrněného kandidáta na [[Avatár|avatára]] Surahindova. Ať byl jakkoli vzděláván, ať mu byla jeho svatá úloha sebevíce zdůrazňována, všechny dobré rady padaly na neúrodnou půdu požitkářství, prostopášnosti a kocoviny. Je to neuvěřitelné. Žádná z kronik se nezmiňuje o podobně zvrhlém synovi požehnaného [[Šlechtické rody Císařství|císařského rodu Mérů]]. Skoro jakoby zde působily nějaké temné čáry...  
  
 
Jeho císařský otec mu však i přesto stále projevuje přízeň a připravuje ho na převzetí trůnu – ač mu to více než polovina dvora rozmlouvá...
 
Jeho císařský otec mu však i přesto stále projevuje přízeň a připravuje ho na převzetí trůnu – ač mu to více než polovina dvora rozmlouvá...

Verze z 1. 8. 2016, 14:43

Císař Henrich I. Osvobozený se ujal vlády po skonu svého otce Rolfa I. Jasnozřivého a milosrdně krátké Válce o božství (LP 5712).

Dětství

Princ Henrich se narodil LP 5686 (v době událostí na Habamském souostroví mu tudíž bylo 27 let) jako druhý syn otci Rolfu I. Jasnozřivému a matce Josephině z rodu Stiggmernů, zbožné rigidaarské šlechtičně, která jeho porod nepřežila.

Po smrti svého staršího bratra se stal nejen následníkem trůnu, ale i budoucím vtělením Surahindovým, což vzbudilo v říši obrovskou nevoli a vedlo až k (milosrdně krátké)

"Opilec" Henrich a Válka o Božství

Události vedoucí k Válce o Božství vyvrcholily roku LP 5712, tedy v době, kdy bylo Rolfovu druhorozenému synu Henrichovi 26 let. Hlavním důvodem rozepře, která málem vedla k rozpadu Císařství, byl Henrichův pád do prostopášnosti a naprostý nezájem o dění v říši - zvlášť v porovnání s jeho mladším bratrem Surianem, příkladným vojevůdcem, učencem i státníkem.

Henrich se skutečně, ani při té nejlepší vůli, nedal prohlásit za čistého a neposkvrněného kandidáta na avatára Surahindova. Ať byl jakkoli vzděláván, ať mu byla jeho svatá úloha sebevíce zdůrazňována, všechny dobré rady padaly na neúrodnou půdu požitkářství, prostopášnosti a kocoviny. Je to neuvěřitelné. Žádná z kronik se nezmiňuje o podobně zvrhlém synovi požehnaného císařského rodu Mérů. Skoro jakoby zde působily nějaké temné čáry...

Jeho císařský otec mu však i přesto stále projevuje přízeň a připravuje ho na převzetí trůnu – ač mu to více než polovina dvora rozmlouvá...

... a to čím dál tím naléhavěji. Takto hovoří převážně zástupci Pontie, Rigidaaru a Církve Surahindovy: "Hrozící konflikt s Nefritovou říší vyžaduje Císařství jednotné a císaře silného! Pod Henrichovým vedením se říše rozpadne sama a Kitája jen posbírá zbytky!"

Přesto má Henrichovo nástupnictví i své příznivce. Takto hovoří vyslanci Dorwinionu a Kamičatky: "Vážíme si rozhodnutí císaře Rolfa I. Jasnozřivého, neboť věříme, že Henrich bude pokračovat v jeho tolerantním přístupu k národům, které chtějí kráčet po cestách souběžných, nikoliv stejných."