Jak to chodí na Tortuise

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Na Tortuise platí pirátský zákoník, který původně sepsal jeden pirát, který pocházel z Císařství a z velmi vzdělaných poměrů. Z jeho původních, velice dobře promyšlených a v zásadě i spravedlivých zákonů toho nezbylo mnoho. Každý soudce má totiž právo po nástupu do funkce jeden zákon doplnit a jeden škrtnout.

Zákoník se nicméně těší velké úctě a Tortuisa díky němu skutečně funguje jako oblast míru, v níž se piráti mohou scházet, prodávat kořist, získávat informace a nemuset se bát, že na ně dopadne dlouhá ruka zákona. Jistě, rvačky i souboje na nože jsou na denním pořádku, ale vraždy již nikoliv. Dokonce i ti, kteří se navzájem velmi nenávidí, odkládají na Tortuise alespoň na čas své rozpory…

Jistě. Občas i zde pohár přeteče. Ale než se rozhodnete, že někdo opravdu musí navždy zmizet, opravdu si to dvakrát rozmyslete - aby Vykladač práva neprohlásil, že jste od nynějška psancem i zde…

Ostatně, je to jednoduché - příměří platí jen na Tortuise...

Kapitáni, které Vykladač práva uzná jako dostatečně slavné, automaticky zasedají ve sněmu. Do něj s nimi zasednou i ti, kteří si slávu před volbou nového krále ještě stihnou získat - o tom již Vykladač rozhoduje společně se zasloužilými kapitány.

Kromě toho má každý kapitán různé výsady a přednosti, třeba v bordelu, v hospodě a tak. Jejich postavení vůči obyčejným pirátům obecně určuje zákoník.

Nepiráti a jiní obyvatelé se zákoníkem neřídí a v minulosti mívali poměrně špatné postavení. To se velmi změnilo s nástupem Guvernéra před čtyřmi lety. Jeho schopnost proměnit kořist ve velmi slušné peníze mu zajistila nepostradatelnost - a dá se říci, že v absenci pirátského krále de facto vládne on. Díky tomu mají momentálně i nepiráti práva a nebývají vražděni, olupováni a znásilňováni beztrestně.