O společenském postavení na souši: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
(Založena nová stránka: Bezkrálí je hra, která se snaží o zachování reálných vztahů ve feudálním systému. Níže postavení se tudíž klaní výše postaveným a chovají k nim p…)
 
m (Zamyká „O společenském postavení na souši“ ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 16. 12. 2010, 21:37

Bezkrálí je hra, která se snaží o zachování reálných vztahů ve feudálním systému. Níže postavení se tudíž klaní výše postaveným a chovají k nim patřičnou úctu (ať už plynoucí ze strachu před trestem, nebo z úcty před vyšším stavem). Přitom naprosto nezáleží na tom, kdo hraje poddaného a kdo hraje šlechtice!

Obyčejní kmáni, poslouchejte: Žádné odmlouvání, žádné drzosti, žádné volání po "svých právech"! Kdo není šlechtic nebo vysoký církevní hodnostář, ten je s prominutím hovno a podle toho by se měl chovat!

"Obyčejné" postavy se víceméně dělí na dvě sorty - putující dobrodruhy, kteří jsou sice svobodní, ale také poněkud póvl (pokud už nejde o proslavené hrdiny), nebo usazené postavy nějak svázané s půdou (mají dům, obdělávají pole, loví ve šlechticově revíru atd.). Ta první sorta potřebuje šlechtice, aby získala práci, ta druhá obdělává půdu, kterou si od něj pronajala, a očekává ochranu svého majetku.

Hráči šlechticů mají plné právo kopat do nesprávně hrajících hráčů svých poddaných. Pokud si nechtějí špinit boty, bití holí je taktéž dobrá metoda.