Organizační informace 2016

Z BezkraliWiki
Verze z 21. 1. 2018, 23:29, kterou vytvořil Darion (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: Category:Organizační informaceCategory:Bezkrálí 2016 == Základní informace == '''Herní svět:''' Léta Páně 5713. V herním světě uplynul necelý rok. R…)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Základní informace

Herní svět: Léta Páně 5713. V herním světě uplynul necelý rok. Rostoucí nepřátelství mezi euranským Císařstvím a kitájskou Nefritovou říší již nechává jen málokoho na pochybách, že se schyluje k otevřené válce. Obyvatelé Tortuisy, největšího ostrova souostroví Habamas, v tom rozhodně mají jasno - a vědí, že jakmile válka vypukne, všechno se změní. Tortuisa totiž leží přibližně na půli cesty mezi oběma znepřátelenými světadíly a žádná z velmocí ji nenechá jen tak být - pověsti o ničivých silách, které místní král dokáže vyvolat, jsou příliš děsivé.

Zachová Tortuisa neutralitu? Nebo ji někdo získá na svou stranu? To teď vůbec není jisté, neboť starý král už před nějakým tím pátkem zemřel a k volbě nového se musí sejít sněm. V tom má právo hlasovat každý, kdo velí lodi plovoucí pod uznávanou pirátskou vlajkou...

Ano, Tortuisa je zaslíbeným rájem bukanýrů - tím jediným místem, kde vládne skutečná svoboda. Je to tak již déle, než kam paměť starců sahá, a dají-li mořští bohové, bude to tak dál. Jen ať se velmoci pokusí získat ostrov silou - po jejich flotilách nezbude ani stopa...

Více o tomto v Představení postav. Jakmile budeme spokojení s jejich zněním, zde naleznete letošní herní příběhy.

Termín: Hra začíná ve čtvrtek večer 4.8. (cca 20:00) a trvá do soboty večer 6.8. Hra neobsahuje žádné workshopy ani přípravné hraní a nepočítá se s přijížděním hráčů v jejím průběhu. Ve vlastním zájmu přijeďte včas - před hrou pro vás rádi vykonáme zázraky, během ní už toho nebudeme schopní.

Počet míst: Prozatím jsme strop množství hráčů přesně nestanovili, ale vidíme ho někde kolem 60. Uvidíme, jak se to vyvine. Pokud ještě před přihlašováním zjistíme větší zájem, buď hru trochu upravíme, nebo vyhlásíme jasné podmínky, podle nichž budeme přihlášky přijímat. Tyto podmínky zcela nevyhnutelně budou obsahovat slovní spojení "přínos pro hru".

Počet míst znovu (vlažná účast): Nicméně - v minulých přihláškách na Bezkrálí často figurovala nějaká či onaká varianta přání: "Chci přijet jen tak, abych byl u toho, třeba jen fotit, potulovat se v kostýmu a tak." Popřípadě: "Nebaví mě řešit, chci si prostě hrát." Nebo: "Můžu přijet jenom na sobotu, hlavně chci vidět lidi, nebudu rušit?" Proto zvažujeme možnost zavedení varianty "vlažné účasti". Hráč s vlažnou účastí by si udělal postavu pouze dle veřejných pravidel (tedy žádná magie, vlkodlaci apod.), vybral by si příslušnost k nějaké předem dané, jasně popsané skupině (obyvatel pirátského města, obyvatel ostrova, posádka lodě nepatřící k ostrovu apod. - ještě určíme) či archetypu (např. volná potulná nestvůra), přijel by na hru, ohlásil se organizátorům (nechal si schválit zbraně), začal svou roli žít a zůstal zcela samostatný až do konce hry. Neobdržel by žádné herní cíle a nečekaly by ho žádné příběhy, které by si sám nevytvořil. Směl by se však nachomýtnout k těm ostatním. Pokud by se sám neprozradil, nikdo z hráčů by o jeho "vlažnosti" nevěděl.

Je možné, že by za vlažným hráčem před začátkem nebo v průběhu hry přišel organizátor a nabídl mu účast v některém z příběhů. Může jít o náhradu za hráče, který nedorazil, nebo o nový příběh, který vznikl z okolností. Toto však nezaručujeme. Mnohem spíš by šlo o vlažnost oboustrannou - ze strany hráče i organizátorů.

V zásadě jde o to, co je důkladněji rozebráno na stránce obecně popisující Bezkrálí v sekci "Bude mě to vaše Bezkrálí bavit?". Vlažná účast by mohla být se slevou, ale to ještě musíme zvážit.

Místo konání: Fantasy vesnička Čisovice, kousek na jih od Prahy, poblíž je např. Mníšek pod Brdy. Viz Doprava na Bezkrálí XIV.

Jak se přihlásit? Bezkrálí se vrací po třech letech a rádi na něm uvítáme nejen staré, ale i nové hráče. Zde naleznete Postup přihlášení. Kontakt s organizátory probíhá primárně přes mail bezkrali@seznam.cz. Nedoporučujeme Bezkrálí úplným larpovým nováčkům (pokud tedy nejedou ve skupince s někým zkušeným) - nemuseli by si hru užít, protože jim není určena.

Ubytování: Fantasy vesnička bude představovat pirátské město, nicméně nepočítejte s ubytováním pod střechou. Dovezte si vlastní stany, pokud možno historické či tématicky pirátské. S největší pravděpodobností nebude možné bydlet mimo areál vesničky. A pokud ano, rozhodně ne s možností rozdělat si oheň a v lese také možná nebude snadné umístit větší stan.

Stravování: Počítejte se stravováním na vlastní pěst. Je pravděpodobné, že někdo bude provozovat hospodu (jeden z hráčů (Adam Topol) již projevil zájem, možná budeme dělat něco i my), nicméně nepůjde o hromadné stravování pro všechny - pokud tedy nepřežijete na vyloženě tekuté dietě...

Návaznost: Na minulé ročníky navazujeme jen volně. Po dohodě (a podplacení organizátora) je možné hrát postavu z minulých ročníků, nicméně je nutné, aby měla důvod se na ostrově objevit a skutečně do hry zapadala. (Nicméně, například postavy ze zimního námořního Bezkrálí to asi budou mít jednoduché.) Pozor na stárnutí - od minulého Bezkrálí sice uplynulo jen asi tři čtvrtě roku, ale od her v Darsku je to již patnáct let a za každý další ročník připočítejte k věku 4-5 let! Pro ilustraci: Král Solnakar I. byl zvolen před 30 lety a do Darska přišel před pětatřiceti!

Plynutí herního času: Hrajeme si s myšlenkou, že během první části hry (cca do sobotního rána) necháme uplynout půl roku, během té druhé (volba Pirátského krále, cca do brzkého sobotního odpoledne) poběží čas reálným tempem (tudíž i v herním světě uplyne jen několik hodin) a během třetí (zbytek hry) jej opět zrychlíme (a dokončíme rok). Tento přístup by nám za prvé umožnil rozehrát poněkud epičtější příběh, za druhé by poskytl posádkám lodí čas na uskutečnění námořních (či jiných) výprav. Prozatím jsme ve fázi konceptu.

Zkušenosti a dovednosti: S fungováním zjednodušeného systému pravidel Bezkrálí ultralight jsme byli spokojeni, takže ho trochu doladíme pro potřeby pirátského ostrova a opět využijeme.

Jak zaplatit? Po přihlášení počkejte na potvrzení své účasti. Registrační poplatek za hru činí 780 Kč, přičemž musí být uhrazen do 20. července 2016 (14 dní před hrou, termín jsme posunuli, aby se to lépe stíhalo). Pokud je to pro vás moc, žádejte o slevu, kterou si můžete buď odpracovat na místě, nebo nás o jejím důvodu přesvědčit jiným způsobem. O důvodu ceny viz článek Cena hry.

Zaplatit lze pouze na účet. Pokud vám to činí nepřekonatelné potíže, kontaktujte nás. Číslo účtu Občanského sdružení Bezkrálí je: 2400042209/2010.

Každopádně opakujeme: máte možnost získat slevu za pomoc. Také je možné si vybrat postavu z tzv. komparzu, která nás nebude stát žádné větší úsilí, a v tom případě jsme slevě určitě nakloněni.

Prosím, pokud je pro vás cena Bezkrálí důvodem, proč byste nejeli, dejte nám vědět. A pokud vás ta cena vážně nějak principielně štve, vážně se ještě mrkněte sem: Cena hry.


Jaká jsou pravidla a jak si utvořit postavu?

Podívejte se sem: Pravidla "Ultralight"