Svět Bezkrálí

Z BezkraliWiki
Verze z 16. 12. 2010, 21:10, kterou vytvořila Karnal (diskuse | příspěvky) (Zamyká „Svět Bezkrálí“ ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Pro většinu obyvatel Císařství končí svět za sousedovým polem, ale proslulí cestovatelé sepsali pojednání nejen o cizích městech, zemích a světadílech, ale dokonce i celých exotických světech. Součástí Encyklopedia Bezkrálíka jsou pojednání o následujících světech a jejich krajích:


Domovský svět Athonil

Nejlépe popsaný je samozřejmě světadíl Eurana, na němž se rozkládá surahindovské Císařství.

Na západ od něj se nachází exotická Kitája, která je dle mnohých názorů pro Císařství největší budoucí hrozbou. Jakmile si ji Nefritová říše podrobí od pobřeží k pobřeží, zcela nevyhnutelně bude pokračovat napříč Asuónským oceánem...

Na jihu byla před několika staletími objevena divoká Eumeriké, která marně, o to však úporněji vzdoruje císařským kolonialistickým tendencím.

Soudí se, že i na východě se nachází jakýsi dosud nepojmenovaný světadíl - jde však pouze o vědecké teorie vycházející z nauky o světové rovnováze.

Zcela neprobádaná je podzemní Soumračná říše, domov ďábelských temných elfů. Z kusých informací vyplývá, že dosahuje i k ostatním světadílům... ale může jít o fámy.


Pekelný svět Hel

Temnými legendami opředený soused nechvalně proslul nedávnou Pekelnou invazí (LP 5697-98), jejímž cílem podle všeho mělo být naprosté podrobení Císařství i celého zbytku Athonilu. Invaze byla odvrácena s nečekanou pomocí andělských sfér a ještě neuvěřitelnějším zapojením temnoelfí Soumračné říše.