Urozenci a významné osobnosti Meritrey: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
(Ostatní)
m (Ostatní)
Řádek 112: Řádek 112:
  
 
| style="width: 50%; background: #fffff; border: 1px solid #AAA; vertical-align: top;" |
 
| style="width: 50%; background: #fffff; border: 1px solid #AAA; vertical-align: top;" |
<div style="padding-left: 1em; padding: 1em;">'''Zesnulý aristokrat''' [[Soubor:obrazek.jpg|thumb|left|Zesnulý aristokrat]]
+
<div style="padding-left: 1em; padding: 1em;">'''Hačimil Počasvosk''' [[Soubor:obrazek.jpg|thumb|left|Hačimil Počasvosk]]
  
  
  
Jeden z velmi známých aristokratů, který zřejmě zemřel při výbuchu v Ak-krayně.
+
Syn bývalého arcikancléře magické univerzity Galwora Počasvoska, historik. Zřejmě zahynul při výbuchu v Ak-krayně.
 
</div>
 
</div>
  

Verze z 14. 5. 2011, 23:18

Na této stránce najdete jednoduchý přehled obecně známých osobností, jejich portréty a odkazy na případné podrobnější informace.

Meritrejská šlechta

Královna Mors I., vládkyně Meritrey
Královna Mors I.


Královna vládne celé zemi a všichni následující šlechtici jsou jejími lenníky. Její panství leží v centru země, kolem univerzity Al azhar, spravované arcikancléřem Khelbenem Al Orevem.

Rytíř William de Eifenburg
Rytíř William de EifenburgPo heroické smrti vévody Gesslera jej královna určila lordem protektorem vévodství Evkara.

Baronka Arlana z Údolí dubových hájů
Baronka Arlana z Údolí dubových hájů


Dědička baronky Elany, složila vazalský slib vévodství Evkara. Baronka je současně i císařským arbitrem.

Baron Jiriján, vojevůdce Nesmrtelných
Baron Jiriján, vojevůdce Nesmrtelných


Bývalý vládce ostrova Krypr. Bratr královny. Zřejmě budoucí král.

Zeman Buo Shiou, vrchní velitel Nesmrtelných
Zeman Buo Shiou, vrchní velitel Nesmrtelných


Vládne rozsáhlejšímu zemanství, ale jeho hlavní úkol leží jinde. Je ochráncem panovníka a celé země. Svojí vhodnost k tomuto úkolu dokázal, když na univerzitě Al Azhar zvítězil v klání dle prastarého způsobu a posléze byl viděn, kterak pomocí všech pěti živlů koná veliké zázraky. Na jeho panství se z trpasličího království přesunula ložiska mithrilu.

Baron Oli al Stigrid
Baron Oli al Stigrid


Jeho panství se jmenuje dle klášteru, který na něm stojí - Věčný plamen nad mořem. Správce jihozápadní hranice s Dorwinionem, známý hlasatel víry a jeden z Nesmrtelných. Velmi se zasloužil o odvržení džinů většinou národa.

Halúr, královnin kancléř
Halúr, královnin kancléř

Starší muž, který působil jako úředník u meritrejského dvora už před výbuchem Ak-krayny. Dnes působí jako královnin ceremoniář a kancléř. Pouze Nesmrtelní mají volný přístup ke královně bez ohlášení u Halúra.

Zeman Dagobyj
Zeman Dagobyj


Smlouva se Zemí přinesla před svým zrušením na moři velmi vítanou změnu. Scelila řadu drobných ostrůvků na jihu (rigidaarské Baledivy a Balklandy a meritrejské Melke), které měl od obou monarchů uděleny v léno zeman Dagobyj, a spojila je v ostrov velikostí srovnatelný s Kryprem. Král Rigidaaru Rangaard nelenil a učinil Dagobyje svým vyslancem v Meritree.
Adrian de Honerot, dědic Severina de Honerot
Adrian de Honerot, dědic Severina de Honerot


Kníže Severin de Honerot byl před čtyřmi roky zavražděn. Jeho dědic přišel z Rigidaaru s obrovskou vojenskou silou, kterou podpořil svoje dědické nároky. Na své straně měl nejen právo, ale i jeden z nejmocnějších rodů císařství - a samotného patriarchu Církve Surahindovy.

Ostatní

Do této skupiny spadají držitelé různých významných úřadů a ti, kteří nejsou přímo meritrejskými leníky.

Arcikancléř Khelben Al Orev
Arcikancléř Khelben Al Orev


Správce meritrejské univerzity i královniných držav kolem ní.

Vyslanec Vratislava Hedvického
Vyslanec Vratislava Hedvického


Vratislav Hedvický, podle mnoha darlancijských šlechticů ve skutečnosti Vratislav I. Darlancijský, nyní vede odboj proti královně Darlancie Elišce Darmyslovně, kterou označuje za upírku pod kontrolou Otty Braggarejského, vytvořenou proti její vůli.
Baron Pravoslav Skála
Baron Pravoslav Skála


Vratislavův exilový dvůr a chystané předání koruny Meritree upoutaly pozornost královny Darlancie, Elišky Darmyslovny - a tak do země přijíždí její vyslanec, ctihodný baron Pravoslav Skála, aby navázal přátelské vztahy.
Kněžna Arachné von Stauffenberg
Kněžna Arachné von Stauffenberg


Velvyslankyně Dorwinionu v Meritree.
Hačimil Počasvosk
Hačimil Počasvosk


Syn bývalého arcikancléře magické univerzity Galwora Počasvoska, historik. Zřejmě zahynul při výbuchu v Ak-krayně.

Starosta Ak-krayny
Zesnulý starosta Ak-krayny


Takto vypadal starosta Ak-krayny v době výbuchu města.

Císařští vyslanci a hodnostáři Bronzové gardy

Toto jsou představitelé císařovy moci v Meritree.

Císařský cenzor Sigmund von Reuenthal
Císařský cenzor Sigmund von Reuenthal

Vykonavatel císařovy vůle v Meritrei. Ustanovil císařské arbitry (viz kolem - kníže Tramiel ibn Zefýr, kněžna Zahira, baronka Arlana), dozírá na výběr daní a přímo zastupuje císaře v Meritree. Má v Meritree malé léno.


Lord maršál Miguel
Lord maršál Miguel


Většina vojska Podhůrské brány se během posledního měsíce změnila na třetí legii císařské Bronzové gardy, Legii sv. Jiří, pod velením lorda maršála Miguela.


Sebastian, majordomus lorda maršála, kancléř Bronzové Legie
Kancléř Sebastian


Majordomus Lorda Maršála Miguela. Uvádí návštěvy a zajišťuje dohled nad dodržováním protokolu. Po vzniku Legie byl jmenován jejím kancléřem. Spravuje državy a majetek a má na starosti civilní jednotky Legie a zázemí.


Lady Thoraine
Lady Thoraine


Kdysi vídána na dvoře vévody Gesslera, Thoraine před několika lety prchla do lesů. Když se vynořila po boku Miguela, kterého si nakonec dokonce i vzala, všem bylo jasné, že v tom musí být chytrá intrika temných elfů. Pokud ano, tak je skutečně velmi skrytá - vojska Legie se sráží s vojsky Soumračné říše stále a zatím je spolehlivě udržují pod zemí. Někteří si tak začínají myslet, že Miguel a Thoraine mohou mít opravdový vztah! Nadmíru odporné.

Sir kapitán Zikmund
Sir kapitán Zikmund

Jeden z mála vojáků, kteří přežili téměř od založení Marky. Proslavil se množstvím válečných zkazek, které rád vypráví. Celkově je velmi mírný a mnozí zjistili, že se s ním dá rychle dohodnout...


Sir kapitán ??? (Levi)
Sir kapitán ??? (Levi)


Extrakt toho, co znamená VOJÁK CÍSAŘSTVÍ. Nepochybuje, drží se předpisu, křičí a trénuje nováčky. Jeho výcvikem projde většina rekrutů... Zikmund si na ně nějak těžko nachází čas.

Biskup Tarak Ross
Biskup Tarak Ross

Velebný otec Tarak Ross je v současnosti nejvýše postaveným zástupcem sv. Jiří na světě. Biskup Ross učí legii slovům sv. Jiří a nebrání se ani příležitosti zpravit o moudrosti a trpělivosti sv. Jiří kohokoliv jiného. Jeho post je prvním výdobytkem Jiříkovců - a tedy také cílem mnoha útoků i ze strany Surahindovy církve.


Letos nedorazí či hrají jiné postavy

Pro jistotu je zde uvedeme - abyste ve hře věděli, že to "nejsou oni".

Trpaslíci ze Zelených hor
Syn krále Zelených hor


Na Bezkrálí XIII. HRAJE JINOU POSTAVU. Syn krále Zelených hor se nedávno velmi nečekaně objevil v Meritree. Jeho asi nejvýznamnějším činem bylo vedení krátké války proti orkům a temným elfům ze Soumračné říše (s pomocí elfů, budoucího barona Miguela a zesnulého zemana Vlka, bývalého velitele Nesmrtelných). Posléze založil Podhůrskou bránu a požadoval návrat cenných ložisek mithrilu, která prostě odešla z jeho hlubinného království a přesunula se k Párstům...

Královna elfů
Královna elfů


Elfové žijí v úplně jiném zřízení než lidé - a jen někteří z nich jsou známí i navenek. Nedávných jednání se poměrně často účastnila i žena, jejíž titul byl překládán jako KRÁLOVNA.

Princ elfů
Princ elfů


Jedním z jednajících elfů bylo i něco jako následník trůnu. Čert ví, co se tím u elfů myslí. Rozhodně se dal snadno zapamatovat. Za elfy však letos bude zřejmě mluvit jeden z jeho bojovníků.

Vévoda Tramiel abd Zefýr min Čedár
Vévoda Tramiel abd Zefýr min Čedár


Na Bezkrálí XIII. HRAJE JINOU POSTAVU. Vládce blahobytného Al Čedáru a císařský arbitr.

Baron Johann Spargel ze Spargelu
Baron Johann Spargel ze Spargelu


Na Bezkrálí XIII. HRAJE JINOU POSTAVU. Jeho državy leží od panství barona Oliho poněkud východněji a jsou také jediným místem, kde je na jižním pobřeží Meritrey možné (kromě zničeného okolí Ak-krayny) vybudovat přístav. Toho se také baron činně ujal a již buduje novou meritrejskou flotilu.


Kněžna Zahira
Kněžna ZahiraNa Bezkrálí XIII. HRAJE JINOU POSTAVU. Západ země patří kněžně Zahiře, která po smrti svého manžela proslula skutečně impozantními večírky a šlechtickými veselostmi. Kněžna často hostí vysoce postavené návštěvy z Dorwinionu a nedávno se stala jedním ze tří císařských arbitrů.

Baron Frederico
Dědic Swodizův, baron Frederico


Na Bezkrálí XIII. HRAJE JINOU POSTAVU. Leník kněžny Zahiry a následník zesnulého krále Swodize, který se nestal panovníkem. Získal výtečné vzdělání a je tak plnohodnotným mladým pánem s řadou názorů, které jsou pro Meritreu nesmírně zajímavé - například prý věří, že lidé nemají důvod se přít s elfy, neboť dokáží žít i bez jejich půdy!

Baron Rajša il´Daeba
Baron Rajša il´Daeba


Na Bezkrálí XIII. HRAJE JINOU POSTAVU. Velmi zbožný a mladý šlechtic, který nastoupil na místo svého předčasně zesnulého otce. Jeho panství sousedí s elfskými lesy - což ho přivádí do velmi, velmi složité situace. Rajša rozhodně dělá, co může.