Tortuisa

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Tortuisa je největší z ostrovů Bahamského souostroví (kitájské jméno Bah-Ami). Je z naprosté většiny porostlý džunglí, v severní části pozvolna stoupá až k homolovitému vrcholu uprostřed. V největším zálivu se nachází útočiště pirátů, stejnojmenné město Tortuisa s pevností a přístavem.

Tortuisa, pirátský ráj

Město Tortuisa je z naprosté většiny jen špinavá díra a většina domů je ze dřeva - tedy kromě pevnosti a sídla současného Guvernéra. Tento titul je však spíš přezdívkou, či pojmenováním skutečného stavu věcí - Guvernér se stará o klid a obchod na ostrově, kde by jinak nic podobného zavládnout nemohlo.

Ještě nedávno ostrovu vládl Pirátský král, kterého si Tortuisa již tradičně volí z pirátských kapitánů. Právě ten je důvodem, proč se město v minulosti dokázalo ubránit flotilám vyslaným oběma velkými říšemi, neboť ze svého úřadu čerpal moc povolat zničující bouři. Král je však mrtev a chystá se nová volba.

Národy Tortuisy

Pirátský ostrov je vzácně tolerantní k občanům obou velkých říší - ve městě lze potkat špínu ze všech krajů světa. Dominantní jsou lidé z Eurany a Kitájci, ale najdou se i trpaslíci, temní elfové, osvobození otroci nejrůznějších ras a také mořský lid, zbytek původních obyvatel ostrova. Těm patří džungle a je lepší se jim vyhnout.