Jak funguje plavba

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Pokud hráči/posádka mají loď a vyrazí do herní oblasti určené jako moře, musí se držet pohromadě. Všichni musí postupovat v jedné skupince a nikdo se nesmí vzdálit více než cca metr a půl od jiného člena posádky. Pokud zvládnete společně běžet, můžete - nabrali jste vítr.

Pokud se někdo na okamžik a omylem od ostatních oddělí, nedělejte z toho vědu, ale pokud se to stane třeba při pronásledování jiné lodi, při boji a tak, dotyčný musí ihned vykřiknout MUŽ PŘES PALUBU! Pokud umí plavat, smí se pomalu pohybovat a pokoušet se loď dostihnout. Pokud se mu to povede, stačí zahrát, jak se dostal na palubu (hodit mu lano, nechat ho vyšplhat) a je v bezpečí. Pokud plavat neumí, topí se.

(O tom, že jste spadli, tudíž rozhodujete vy sami. Ale pokud jste si toho nevšimli, soupeři vás upozorní a vy zjistíte, že se to stalo, buďte féroví a spadněte.)

Pokud dojde k zahákování lodí (stačí to zahrát, když jsou lodě bok po boku), pravidlo o rozestupech se ruší. Od té chvíle se bojuje na prostranství cca deset na deset metrů, které představuje spojené paluby. Je možné dobrovolně skočit do vody a odplavat. Nebo se utopit. Odhákovat loď je možné přesekáním lan, což ale lze pouze tehdy, pokud tomu nikdo z druhé posádky nebrání, a děje se to uprostřed vytyčeného území.

Kouzla - je možné, že vám nějaký počasní mág zahlásí bezvětří. Pak stojíte, dokud kouzlo trvá.