Provincie Čien-sa Ša-li

Z BezkraliWiki
Verze z 2. 8. 2016, 23:21, kterou vytvořila Karnal (diskuse | příspěvky) (Založena nová stránka: Ostrovní provincie, skládá se z šesti velkých a až tisíce menších ostrovů a ostrůvků. Leží zde také přístav Pu-teng, jeden ze tří přístavů, kde mohou …)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Ostrovní provincie, skládá se z šesti velkých a až tisíce menších ostrovů a ostrůvků. Leží zde také přístav Pu-teng, jeden ze tří přístavů, kde mohou zakotvit lodě z Euranského císařství a jiných zemí mimo Nefritovou říši. Pu-teng je jediné opravdu velké město, jinak se v provincii nalézají jen malebné rybářské vesnice a pitoreskní vesničky lovců perel. Na dvou největších ostrovech jsou i zemědělské usedlosti - zdejší nakládaná zelenina je proslulá po celé Nefritové říši a mezi nejbohatšími šlechtici v Euranském císařství.

Příznivé teplé podnebí, strmé kamenité břehy, rozeklaná pobřeží porostlá piniemi, bizarní kamenné útvary ohlazené mořem a romantické zátoky s písečnými plážemi dělá z provincie oblíbené výletní a rekreační místo. Mnoho vysoce postavených úředníků a bohatých velmožů zde má soukromé ostrůvky s luxusními usedlostmi a mnoha služebníky a otroky. Ve spleti ostrůvků se nalézá prý i letní sídlo samotného vládce říše, Oka nebes.