Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.bezkrali.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 579

Dies Irae (larp)

Dies Irae patří k tzv. „městským larpům“, tedy ke hrám pořádaným přímo ve městě. Jeho zvláštností je, že trvá měsíc a není nijak přerušován – všichni účastníci tedy úderem startu hry vklouznou do svých rolí a přestávají hrát až po jejím skončení. Toto samozřejmě berte s rezervou – skutečně není třeba brát si měsíční dovolenou. Počítá se s tím, že hráči mají svůj vlastní život, chodí do práce, do školy, některé dny musí odjet z Prahy – nicméně je jim umožněno každou volnou chvilku dle libosti věnovat hře.

V této hře nebývá kladen důraz na kostýmy (většinou existuje i důvod, proč postavy udržují své vzezření nenápadné a obyčejné) a jednotliví účastníci se poznají podle symbolu, který nosí viditelně připnutý. Náplní larpu jsou diplomatická jednání, odhalování tajemství herního světa, hraní rolí a většinou také nejrůzněji pojaté souboje o důležité herní prvky – ať už jde o informace, území či vliv.

Jednotlivé ročníky pořádají různí organizátoři a hry na sebe nenavazují. Mívají různé příběhy a odehrávají se v nejrůznějších „světech“ – většinou však úzce propojených s běžnou realitou. Mají poměrně stabilní hráčskou základnu, jejíž značná část zůstává rok od roku stejná.

Již proběhlé ročníky se několikrát zaměřily na upíry, ale objevila se i tématika souboje mezinárodních korporací a mafie, zápasu nebe a pekla o duše smrtelníků, využití světa knižní série Noční hlídka, mutantů tajně žijících mezi obyčejnými lidmi, svérázného pojetí „faerijských knížat“ a další.

Bližší informace je možné zjistit na stránkách Dies Irae. Momentálně jsou upraveny pro probíhající ročník, ale zveřejnění povšechnějších informací je možné.