Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.bezkrali.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 579

Bezkrálí (larp)

První ročník larpu Bezkrálí  proběhl roku 2002 – tehdy šlo pouze o malou jednodenní (non-stop 24-hodinovou) hru pro cca 30 hráčů organizovanou dvěma lidmi. Důraz byl kladen na vývoj postav, humor, osobní nasazení a ponoření do hraných rolí. Konala se v prosinci a většina děje se soustředila do lesů okolo chaty, v níž účastníci přebývali.

Od tohoto prvního ročníku uplynulo deset let a hra s každým rokem prodělávala stejný vývoj jako larpová scéna v ČR – tedy bouřlivý. V roce 2010 měla přes sto účastníků a dvanáct organizátorů. Počáteční fascinace pravidly a získáváním nejrůznějších herních výhod u mnohých účastníků ustupovala touze po ryzím prožitku a dokonalém ztotožnění s postavou (což se samozřejmě nevylučuje, nicméně jen málokdy hráči skutečně usilují o obojí). Bezkrálí se však snažilo být hrou pro všechny a umožňovalo souběžnou hru lidem mnoha různých přístupů.  Toto je jeho silou i slabinou.

Více o různých ročnících a jejich vzájemných odlišnostech se dozvíte v článku Bezkrálí na Bezkrálí Wiki.