Cena hry

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Jeden pohled: Patříme ke hrám, které se snaží mít všechny herní předměty reálné, platíme organizátorům jídlo a cestu a občas chceme koupit i něco většího, co prospěje na více než jednom ročníku, ale zatíží to rozpočet. Za některé práce vyplácíme organizátorům i mzdu (symbolickou, nikoliv komerční!). Co tím chci říct je to, že máme náklady, které rozhodně nejsou zanedbatelné. Nehodlám se teď pouštět do debaty, jak morální je dělat larp se ziskem - jen vás ujistím, že kdybychom z toho alespoň něco neměli, tak to nemůžeme dělat. Prostě bychom neměli na životní náklady.

Jiný pohled: Pokud si odmyslíme měsíce příprav, nájem místa, nájem mobilního WC, cestovné a jídlo organizátorů a další spoustu nákladů, zbývá nám hra samotná. Opět si odmyslíme všechny přípravné práce na místě i nedělní úklid - tím zbývá herní doba čítající 48 hodin. Dva non-stop dny, který každý přijde účastníka na 390 korun. Teď si představte, že byste místo toho šli do hospody, dali si polévku (35 kč), dobré jídlo (145 Kč), kafe nebo dezert (40 Kč) a čtyři piva (140 Kč). Jsme na krásných 360 korunách. Pokud jste navíc spokojení, jistě dáte i patřičné dýško...

Takže jeden den Bezkrálí vás přijde na to samé, jako fajn večer v hospodě. Pokud si nemyslíte, že to za to stojí, pak žijeme každý v jiném světě - Bezkrálí děláme moc rádi, ale také rádi jíme a máme z čeho platit nájem. My (Darion a Kamila) nejsme schopní přijít o dva měsíční platy a ustát to. Normálně už bychom Bezkrálí asi nezvládli udělat, ale spousta lidí nás o něj žádá. Takže tohle je ta cena. (A ne, Bezkrálí nám skutečně NEZAPLATÍ měsíční plat. Možná tak životní minimum, když budeme mít hodně velké štěstí...)

Nevíme, kolik nám letos (2016) přijede hráčů - doba se posunula, naši staří hráči také a Bezkrálí možná nepřiláká moc nových tváří. Počítáme přibližně s 50 hráči, budeme rádi za víc (hře by to prospělo i příběhově). Při ceně hry 780 bychom tak vybrali 39 000 Kč. Náklady na různé pojíždění okolo organizace (například zajišťování vody) a na cestu a jídlo 10-12 organizátorů budou přibližně 10 000. Tvorba, nákup a pronájem rekvizit... je trochu ve hvězdách. Počítejme celkem také 10 000. Pak jsou tu ještě další náklady, např. pronájem a doprava mobilního WC, pronájem fantasy vesničky, nepředvídané katastrofy - řekněme cca 8000. To nám zbývá 11 000. Pokud to vážně zbude (přičemž ne, nezbude, katastrofy nikdy nechodí samy a v tom výčtu nákladů jsem hodně zjednodušoval), stanovíme již zmíněné symbolické mzdy. Nebudou vysoké. Většina orgů bude dělat vážně jen za to jídlo a pití na místě.

ALE!

Protože vážně nechceme omezit hráče jen na pracující starší ročníky, opět (jako vždy) nabízíme možnost požádat o slevu z důvodu nemajetnosti. Nechceme odrazovat dobré hráče, kteří by hře prospěli. Stačí říct - a domluvíme se (ale včas!). Nebojte se.

Takhle to řešíme na výslovné přání některých jiných organizátorů her a několika zkušených hráčů, kteří prostě chtějí na rovinu vědět, kolik je třeba, a je jim nepříjemné pátrat po výši skutečně potřebné (a ve skutečnosti požadované) částky. Jasně nám řekli, že jim nevadí, že někdo zaplatí méně než oni. Prostě to berte, jak to tu je psané, a nic jiného v tom nehledejte.