Darská Bezkrálí

Z BezkraliWiki

Přejít na: navigace, hledání

V sérii Darských Bezkrálí se odehrály tyto hry:

Bezkrálí I. - Spálená zem - Silvestr 2002

Léta Páně 5680 - 5681. Pořád tomu všichni říkají "nulté Bezkrálí", ale já to tak nikdy nebral. Byl to začátek života v Darsku. Tehdy vznikly všechny příběhy, které se v dalších letech rozvíjely - a hlavně všechny postavy. Byla to doba otců a matek zakladatelů, kteří Darsko doslova vyhrabali z popela.

Bezkrálí II. - Pekelná díra - Jaro 2003

Léta Páně 5682 - 5686. Zvelebování zničené země pokračovalo. Darsko učinilo první vratké krůčky zpět mezi ostatní království - například zvolením krále Solnakara I. Všechny také potěší, že Hvozdu se daří dobře, děkujeme za optání.

Bezkrálí III. - Mráz, až praštil - Silvestr 2003

Léta Páně 5687. Příběh skupiny poutníků mířících do Darska, která uprostřed léta uvízla ve strašné sněhové pohromě. Sněžný krokodýl udeřil - i když za to nemohl!

Bezkrálí IV. - Za humny je válka (s přihlédnutím k omamným chutím roggijského vína) - Léto 2004

Léta Páně 5687 - 5691. Darsko se poklidně rozvíjelo a poprvé po letech nasbíralo tolik sil, že se mohlo zapojit do mezinárodní politiky. Dokonce vyslalo pomoc do sousedního Elderlandu a zapojilo se tak do konfliktu proti temným elfům a jejich podzemní Soumračné říši. V závěru se strhla selská rebélie, kterou však rozehnal druidy ovládaný Hvozd.

Bezkrálí VI. - Ťuk ťuk! Kdo tam? To jen já, apokalypsa! - červenec 2005

Léta Páně 5692 - 5698. Darsko nejprve prožilo to, co se stalo již na sněmu - tedy dozvuky války v Elderlandu (a nyní již Lormaye) a Roggijský vpád. Pak Pán Sopky otevřel portál a do Císařství vtrhly démonické hordy. Rozpoutalo se peklo, které mohlo skončit jedině špatně - nakonec však díky nečekané pomoci andělských sfér a temnoelfí Soumračné říše dokázalo Císařství uspořádat hrdinný protiútok a zničit portál.

Bezkrálí VII. - ... a budou lítat třísky - červenec 2006

Léta Páně 5699 - 5701. Císařství se jen stěží vzpamatovalo z útoku démonického Helu, když se začaly šířit zvěsti o další strašlivé hrozbě: Jeden ze sáhibijských Spících zřejmě budoval neskutečnou armádu nemrtvých. Jeho pohůnci kradli těla padlých vojáků ve velkém. Postupně vyšlo najevo, že za vším stojí lich Grulimor, rádce jednoho ze Spících králů, a že vojsko nesbírá proti Císařství, ale proti bájnému světu draků. Zásah mnohých hrdinů, darské šlechty a potomků Spících nakonec přiměl Grulimora k útěku. Jak jeho válka dopadla a jestli byl dostatečně oslaben, to nikdo na tomto světě netuší - ale mnozí se obávají, že se to brzy dozví...

Osobní nástroje