Dodatky k pravidlům Bezkrálí XIII.

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Bodný šerm

Na Bezkrálí je povolen bodný šerm, pokud máte na zbrani ohebnou špici. Tedy ne pouze měkkou, ale OHEBNOU! Vyměkčení bez jádra! Čím delší zbraň, tím delší měkká zóna (na kopí cca 20 cm)! Darion osobně bude chtít vidět všechny zbraně, které budete chtít použít k bodání, a co nebude zcela bezpečné, neschválí. (Prostě přijďte a dejte zbraň Darionovi do ruky se slovy: "S tímhle chci bodat." Nemusíte čekat fronty - bude to prostě ano nebo ne.) V NOCI SE ŽÁDNOU ZBRANÍ BODAT NESMÍ!

Boj v noci

Na Bezkrálí se hraje i v noci. Noc začíná chvíli po začátku stmívání. Kdo chce v noci bojovat, musí mít měkkou a bezpečnou zbraň (délky platí stejné). Pro představu: Když noční zbraní dostaneš (omylem) naplno do hlavy, tak tě to jen překvapí a nezabije. Plastová jádra zbraní jsou povolena. V noci se v žádném případě nesmí bodat. Střelba v noci není povolena. Pokud nechcete na noc měnit zbraně, používejte i přes den měkčenou.

Duše a duchové

Pokud potkáte někoho s bílou páskou kolem hlavy, je to nehmotný a neviditelný duch. Pokud na to nemáte schopnosti či dovednosti, nesmíte s ním komunikovat. Pokud to smí on, ví to. NIC S BÍLOU PÁSKOU NA HLAVĚ NEMŮŽE FYZICKY ZRAŇOVAT POSTAVU! Jakmile vás chce duch fyzicky ohrozit, musí být přinejmenším viditelný. Na psychická působení viditelný být nemusí.

Nošení zbroje

Úprava existujícího pravidla: Reálně nošená zbroj změní první zásah na škrábnutí, ať už ten zásah dopadl na ni nebo mimo ni. Aby zbroj poskytla tento efekt, musí být skutečně funkční, což musí uznat organizátor před hrou. Skutečně funkční zbroj není pouze tenká kroužková košile - bonus bude poskytován, pokud budete mít alespoň tři z následujícího: kroužkovou zbroj kryjící hruď, plátovou zbroj kryjící hruď, prošívku, pevné rukavice (tuhé kožené, kroužkové či plátové), helmu, zbroj na nohou, nárameníky, myšky atd. - představu už snad máte.

Extrémně dobré zbroje zruší první dva zásahy. Takové zbroje jsou například tyto: Kroužková či plátová kryjící tělo, prošívka, ramena, nohy a ruce, k tomu ještě rukavice a helma - popřípadě kroužková či plátová kryjící tělo a nohy až do půlky stehen, patřičná prošívka, nárameníky, myšky na loktech, rukavice a helma. Poslední slovo v určení kvality zbroje bude mít Darion - přijďte se mu ukázat. Pokud naplníte představu skvělé či extrémně skvělé zbroje jinak než řečeným způsobem, uzná to.

Pokud zbroj není herně zničena, v každém střetnutí funguje znovu (za nové střetnutí je možné počítat takový boj, který následuje nejméně po pěti minutách klidu).

Výlučnost působení

Nikdy nelze zkombinovat ani sčítat různá magická posílení stejného druhu. Do tohoto spadají i šamanské a náboženské schopnosti. Např. Pokud máte amulet poskytující ochranu před prvním zásahem a někdo na vás sešle kouzlo na to samé, pořád máte jen ochranu před prvním zásahem a kouzlo i amulet se vybijí najednou! Existují tři kombinovatelné třídy zvýšení odolnosti: Všechny nadpřirozené účinky (magie, amulety, víra atd.), zbroj a dovednosti typu Tuhý kořínek.

Kanály

Ak-krayna má rozsáhlý kanalizační systém. Tento bude vytyčen na jednom z krajů herního území a přístupný bude pouze skrz několik vchodů. Chodby v kanálech jsou reprezentovány nataženým provázkem. Během chůze v kanálech se musíte provázku neustále alespoň jednou rukou držet. I při boji. Do některých částí kanálů se dokáží dostat jen postavy, které mají znalost symbolu pověšeného u vchodu do chodby. Pokud od organizátorů nebo z herních zdrojů nemáte dáno, že symbol znáte, odbočku (či lokaci v kanálech) nevidíte. Tato a eventuelní další pravidla kanálů budou zopakována na vstupu do kanálů.

Plavání

Plavat umíte všichni, pokud váš příběh neříká něco jiného. Jedině Lamželeza umí plavat ve zbroji.

Psychická a kouzelnická působení

Pokud vaše dovednosti či pozadí neříkají něco jiného, působí na vás všechno! Když k vám přiběhne duch a řekne: "Bububu, zdrháš, dokud mě vidíš!", tak začnete řvát a zdrhat - pokud nemáte Lví srdce. Pokud k vám přijde psionik a řekne: "Čáry máry (magická fráze se liší), teď jsem na tři minuty tvůj nejlepší kamarád," budete mu to věřit.

Na druhou stranu, existuje výjimka: Pokud právě plníte TEN úkol, k němuž jste mířili celý svůj život, a klidně pro splnění cíle zemřete, můžete změně své mysli odolat. Toto platí i pro některé další extrémní situace: Právě zachraňujete svou osudovou životní lásku ze spárů draka, který se ji chystá sežrat, načež k vám někdo přiběhne a řekne: "Befeleme, teď miluješ jinou!" - ne. Spíš ne.

Antipříklad: Pokud sedíte u táboráku u piva a nic se vám nechce dělat, tudíž ignorujete snažícího se mága a posíláte ho do... Ne. Argument: "Pivo je má osudová životní láska!" opravdu neprojde.

Tato volnost ve výkladu působení/nepůsobení kouzel končí ve chvíli, kdy někdo použije formuli DLE PRAVIDEL. Jakmile je účinek dovednosti uveden těmito slovy (pro jistotu by měla být zopakována ještě jednou na konci), účinek je nevyhnutelný. (A drak vám ji sežere, zatímco se odcházíte líbat s tou druhou.)

Nikdo nemá povoleno užít formuli DLE PRAVIDEL, pokud mu to není organizátorem výslovně řečeno! Jde o EXTRÉMNĚ vzácnou věc - jinak řečeno, na nic podobného nelze dosáhnout využitím herních dovedností.

Jakmile zazní DLE PRAVIDEL, vždy jde o viditelný a poznatelný efekt. Psionické ovládnutí mysli by například bylo provázeno velkými magickými efekty apod.