Meritrejské obchodování

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Ceníky obyčejností a vzácností

Existuje ceník obyčejností, z něhož smíte nakupovat věci základní potřeby sami, bez dozoru organizátora (avšak pokud budete chtít nakoupit třeba dostatek surovin na stavbu hradu, prostě OBROVSKÉ množství něčeho, tak přihodíme ještě nějaké peníze za dopravu na místo - řekněme 50 parv). Ceník visí u organizátorů.

Stejně tak existuje ceník vzácností (rarit), z něhož smí každá postava s patřičnou dovedností koupit 1k6 (hod kostkou) věcí za období - také bez organizátora. U obchodních stanic pak lze občas koupit ještě něco navíc - je to tam napsáno. Ceník zapůjčí Pán trhu.

Obchodní stanice

Ve hře budou Meritrejské obchodní stanice (Rigidar, Dorwinion, Kamičatka, Darlancie, Goblini), které reprezentují obchod mířící mimo ostatní hráče. Je pouze na vás, zda a jak s nimi budete obchodovat. Některé obchody mohou mít i herní dopad - letos například Darlancie potřebuje spoustu obilí a potravin, ale nemá příliš na zaplacení, a goblini touží po spoustě výbušnin... Nade vším bude držet ochrannou ruku Pán trhu, který udržuje ekonomiku hry v chodu a řeší její problémy.

Takže pokud se nechcete věnovat osobnímu prodeji mezi hráči, zkuste své zboží nosit na obchodní stanice. Obchodní stanice budou mít pravidelný kontakt se zahraničím, odkud budou také dovážet větší objednávky.

Černý trh

Existuje ceník Černého trhu, který se vám otevře s pomocí dovednosti - z něj smíte koupit 1k6 věcí za období. Pokud k němu máte přístup, týká se vás na obchodních stanicích kolonka Nelegální zboží - pokud tam je, smíte z ní koupit další věci, za trochu jiné ceny.

Pán trhu

Pokud chcete při obchodování (nákupu z ceníků obyčejností a rarit či obchodování u obchodních stanic) uplatnit své dovednosti, najděte si Pána trhu - je to jeden z organizátorů, který bude představen před hrou. Dojednáte s ním obchod, který na stanici později uskutečníte (jinak prostě platí ceny, které jsou na papírech). Koupené věci, které do té chvíle nesete neherně (nakoupili jste je u organizátora), se po doražení ke stanici stávají herními se všemi důsledky. Peníze, které jste za obchod utratili, se v tu chvíli naopak stávají neherními – co nejdřív je odevzdejte jednomu z organizátorů. Pokud některé domluvené věci nenakoupíte (například proto, že už vás není dost na to, abyste je odnesli, nebo i třeba jen proto, že jste si to mezitím rozmysleli), tyto věci zůstávají mimo hru a peníze, které jste za ně měli zaplatit, naopak zůstávají herními. (Tento text je i na stanicích, takže žádný strach).

Luxusní věci a magické věci

Na ceníku rarit a obecně i na obchodních stanicích se dá také nakupovat luxusní zboží a alchymistické výrobky. V tomto se nenechte omezit těmi několika maličkostmi, co tam jsou uvedené. Jestli vás napadne něco dalšího, poptejte se Pána trhu na cenu.

Legendární věci

Existuje mnoho unikátních artefaktů (tedy trvalých magických předmětů, jediných svého druhu), které jsou v Císařství zakoupitelné. Momentálně se nachází v různých sbírkách, či ve vlastnictví starých hrdinů... a jejich získání často stojí nejen peníze, které jsou uvedeny v ceníku, ale i jisté úsilí. Někteří rekové například nepředají svůj meč jen tak někomu... Nákup (a následné získávání artefaktu) opět probíhá domluvou s Pánem trhu.

Soubory ke stažení

Pokud chcete, zde jsou tabulky ceníků a lokace obchodních stanic, abyste se mohli připravit.

Obchodní stanice - budou viset na hře, ale takhle si to nebudete muset pak opisovat...

Ceník obyčejností a vzácností - Na nákup vzácností však musíte mít dovednost (je veřejná).

Ceník černého trhu není veřejný.