Trollie

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Na mapách toto území nemívá jméno - najdete tam napsáno jen "Zde jsou trollové".

Do zmrzlé země nejdrsnějších a největších tvorů podobných lidem zavítají jen bojovní Hrunové během svých zkoušek dospělosti, roggijští hraničáři při zoufalých průzkumných a záchranných misích a hrongnarogští trpasličí prospektoři, pro něž je nebezpečí podružné, když se leskne zlato.

Je to smutný kraj - samé hory, samý led... samý troll. Tito občas nehybní kamenní a občas až znepokojivě pohybliví svalnatí obři si potrpí na lidské maso a všechny sousední země vnímají jako spižírny. Roggijští zvědové odhadují, že jejich počty jen při samotných hranicích Císařství šplhají do tisíců... Co když se jim přestane na severu líbit?

Tato otázka je čím dál tím palčivější. Trollové jsou většinou pomalí tvorové, ale nyní se zdá, že se schyluje k dalšímu Trollímu běhu - na císařském sněmu se překvapivě objevil troll, který se nazýval "vyslancem Trollie", a burácel cosi o "strašli-vý ye-tti se-ver, co jít jih!" Zřejmě skutečně žádal o azyl, neboť je ze severu vytlačují ještě bojovnější a silnější yettiové...

... nicméně vyhovět jim nešlo. Roggijští diplomaté sice zpočátku plánovali, že jim poskytnou nový domov (a nahradí své hraničáře poněkud silnější obranou), ale zůstalo u pouhých slov. Jejich šílený král Groggy VII. zahájil válku proti Císařství (známou jako Zrádný vpád) a jakákoli spolupráce skončila.

Na dalších několik let zavládl na hranicích Trollie klid. Hlupáci se konejšili nadějí, že trollí vyslanec jen "přeháněl", a ti nemnozí moudří, kteří jeho výzvy přeci jen nebrali na lehkou váhu, nenacházeli pro své plány posílení hraničářských jednotek žádnou podporu. Roggie, která se jen stěží vzpamatovává z porážky ve válce, prostě nedokázala hledět i ven, mimo své hranice.

Nyní je pozdě litovat. Ticho před bouří skončilo. Zvědové se vrátili se zprávami o děsivé migraci tisíců trollů na jih...

Příští rok jsou tu. Nezbývá než doufat, že se opět najdou hrdinové, kteří druhý Trollí běh zastaví.


Trollí vyslanec tehdy na sněmu odpověděl na několik otázek o Trollii.

Máte hlavní město? Mě-sto. He?

Kolik vás je? Nás mno-ho.

Jakou máte hustotu obyvatelstva? Já dnes pot-kat ji-ná troll. Vče-ra ne.

A co váš rasový profil? Eh.. MY!

Máte nějaké zájmy za mořem? Za-mo-ře. Proč?

Jaké jsou vaše největší přednosti? Kyj. Vel-ký kyj.

A co vaše slabiny? Jau. Hla-va. Mo-zek bo-let.

Máte nějaké kostlivce ve skříni? My sníst vše-chno.