Knížectví Vatan Aden: Porovnání verzí

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání
(Založena nová stránka: Nový název knížectví ve staré řeči Párstů znamená ráj - nebo volně přeloženo domov - a nyní se zvolna šíří Meritreou. Možn…)
 
m (Zamyká „Knížectví Vatan Aden“ ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 16. 12. 2010, 21:40

Nový název knížectví ve staré řeči Párstů znamená ráj - nebo volně přeloženo domov - a nyní se zvolna šíří Meritreou. Možná ho šíří sama kněžna Zahira, možná vzešel z lidu.

Knížectví sousedí na západě s Dorwinionským královstvím. Vede tudy obchodní stezka s exotickým i běžným zbožím. Knížectví nově vybudovalo přístav pro obchodní lodě.

O kněžně Zahiře se říká, že po smrti svého chotě knížete Fahrana během katastrofy v hlavním městě Ak-krayna začala úplně jiný život. Není tajemstvím, že často na svém dvoře hostí vysoce postavené návštěvy z Dorwinionu, ale i nejrůznější podivíny - od vynálezců, alchymistů a umělců po nejrůznější šamany i proroky. Mezi nimi se samozřejmě najde spousta podvodníků, ale zdá se, že to kněžně příliš nevadí. Žije si na vysoké noze a množí se různé dohady, kde na to bere, neboť lid nezatěžuje vyšší daní. Ráda pořádá večírky a veselice.

Jejím chráněncem je mladý baron Frederico, jenž je zároveň jejím vazalem - jeden z posledních právoplatných dědiců zesnulého krále Swodize. Ačkoli se Frederico nestal panovníkem, Zahira ho nadále podporuje všemi prostředky.

V knížectví není nouze ani o nerostné bohatství, ani o zemědělské plodiny.