Vévodství Al Čedár

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Al Čedár se nachazí na jihovýchodě Meritrey. Jeho hlavním městem je Al Čabaj, ležící po obou březích krásné řeky Al Thurgau. Obyvatelstvo tvoří téměř výhradně Párstové. Dominantní vírou je starodávná forma víry ve Firavartiho, která odmítá pomoc džinů, jakožto skrytých agentů Débámana.

Nynějším vévodou je Tramiel abd Zefýr min Čedár, který svůj titul, tehdy ještě baronský, získal tři roky po pádu Ak-krayny. Svuj nedokonalý původ dokázal skrýt za množství peněz. Během své vlády získal několik přilehlých vesnic a část pobřeží a v nedávné době také titul vévody. Je také jedním z císařských arbitrů.

Vévoda dále rozšiřuje vinice, pastviny a pole, lid žije v blahobytu a štěstí. Al čedárské víno, klobásky a sýry se staly symbolem spokojeného života nejen v Meritree, ale čím dál víc se vyváží i do okolních zemí.

Vévoda i členové jeho družiny nosí červené čepičky s bambulkou. Družina je podobná jako celé Al Čedárské panství. Nenajdete v ní sokolníka nebo ochránce, zato je tu arbitr pro etiketu, kuchař, sklepmistr, či zahradník. Arbitr pro etiketu, či spíše arbitryně, Šarel (c)Heba Al' Lahíb se těší vévodově přízni jako první dáma Al Čedáru.