Filip Pers

Z BezkraliWiki
Verze z 16. 12. 2010, 21:43, kterou vytvořila Karnal (diskuse | příspěvky) (Zamyká „Filip Pers“ ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Filip Pers je bezesporu jedním z nejbrilantnějších mudrců Císařství, avšak mnohými je považován za podivína. K tomu přispívá zvláště jeho touha po samotě, kvůli níž už celá desetiletí žije v ústranní a s veškerými školami a císařskými univerzitami komunikuje pouze písemně. Rozhodně nepřijímá žáky a odmítl přednášet dokonce i tehdy, když mu pontijská univerzita nabídla, že na své vlastní náklady dopraví všechny posluchače za ním. Filip Pers zkrátka nemá rád lidi.

A přesto naleznete jen málokoho s tak neuvěřitelným vhledem do lidské duše. Jeho práce na poli průzkumů nejutajenějších zákoutí mysli a postřehy o zvycích primitivních kmenů jsou perly. Mnozí to označují za zázrak.

Další si říkají, že je zázrak spíš to, že ho tam v té jeho poustevně ještě nikdo nezabil.

I hora se však čas od času pohne. Vědeckými kruhy se šíří zpráva, že se Filip Pers konečně opět odhodlal a pod patronátem rodu Harrowmondů se vydal zkoumat zvyky čukičatských domorodců.

Sám císař se prý těší.

Ze slavných textů Filipa Perse

(tyto stati vznikly po jeho cestě do Meritrey)

O Párstech v Meritree i před ní - vyprávění rodilé Párstky o historii jejího národa.

O lesních elfech - další z Persových úchvatných prací, tentokrát pojednávající o meritrejských elfech, kteří jsou se zvláštním odhodláním pevně rozhodnutí bojovat proti Císařství.