Ostrov Melke

Z BezkraliWiki
Verze z 28. 12. 2010, 20:39, kterou vytvořila Karnal (diskuse | příspěvky) (Zamyká „Ostrov Melke“: Vkládání reklamních externích odkazů ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Ostrov Melke se nachází poblíž jižního pobřeží Eurany a nedávné změny zemské masy vyplývající z působení párstské smlouvy se zemí vytvořily z tohoto dříve malého ostrůvku zásadní strategický i hospodářský celek velikostí srovnatelný s Kryprem. Své nároky zde vznáší jak Meritrea, tak Rigidaar. Ostrov totiž vznikl scelením několika menších souostroví, která se nacházela jak v mořích přiléhajících k Rigidaaru, tak i podél pobřeží Meritrey.

Těsně před touto změnou odcestoval zdejší vládce zeman Dagobyj (to je v Císařství velmi časté jméno) na dlouhou pouť do zámoří, takže nemohl vyslyšet pozvání ke složení nového lenního slibu ani u jednoho z obou monarchů. Ti ostatně prozatím řešili jiné, naléhavější záležitosti, takže vlastnictví nového výnosného léna dosud není vyřešeno. Není vyloučeno, že půjde o další neřešitelný rozpor, který obě země posune blíže k otevřené válce.