Singaurité

Z BezkraliWiki
Verze z 16. 12. 2010, 21:47, kterou vytvořila Karnal (diskuse | příspěvky) (Zamyká „Singaurité“ ([edit=autoconfirmed] (do odvolání) [move=autoconfirmed] (do odvolání)))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Sekta Sin-Gaur

Během historie Císařství musela církev Surahindova čelit mnoha sektám, které se odvážily vykládat si učení svatých po svém. Mnoho z nich vzniklo přímo v Surhindii na dvoře císaře. Okolo roku 5200 vysoký mág Marius Harpendi, zvaný Arkondius, založil sektu, kterou si pojmenoval podle nejjasnější hvězdy noční oblohy, hvězdy Sin-Gaur. Ta je uctívaná různými národy jako božstvo a pro většinu magických učení je její postavení na obloze určující pro úspěch mnohých rituálů. Je symbolem vědění a moudrosti, světlo v temnotách.

Sin-Gaurité ve svém učení omezili moc Surahindovu způsobem odporujícím správnému učení. Věřili, že Sin-Gaur je třetí oko Surahindovo, které bdí nad nocí, a její pohasnutí a úplný přechod Surahinda do dne, na stranu dobra, bude znamenat konec světa. Pak totiž bude narušena rovnováha dobra a zla, která drží svět v chodu. Singauritské učení, které tvrdí, že nad Surahindem je kosmický řád dobra a zla, je už zapomenuté, a Arkondiovy knihy byly spáleny do poslední. Členové sekty byli zatčeni, usvědčeni z kacířství a veřejně upáleni. Mág Arkondius sám zemřel v plamenech, ale někteří se pokusili tvrdit, že byl upálen pouze jeho dvojník, aby církev nemusela přiznat, že Arkondius unikl. Ti ovšem byly také upáleni.