Bezkrálí XI. - Vstříc chladným zítřkům

Z BezkraliWiki
Skočit na navigaciSkočit na vyhledávání

Základní informace

Termín: Příjezd a ubytování ve čtvrtek odpoledne 4.3. Hra začíná cca od osmi večer (takže přijeďte opravdu odpoledne!) a trvá do pozdního večera soboty 6.3. (konec hry podle situace, ale zřejmě také kolem osmi večer). V neděli 7.3. do deseti dopoledne odevzdání pokojů. (Zkusíme to kdyžtak dohodnout na později.)

Místo konání: Chata Lucký vrch.

Pro veterány Bezkrálí: Na té chatě se konal Císařský ústavodárný sněm.

Jak se přihlásit? - V současné chvíli už jsou snad všichni pozvaní. Pokud máte pocit, že se na vás zapomnělo (což je možné, Darion je hlava děravá), ohlašte se na mail bezkrali@seznam.cz.

Herní svět: Císařská vězeňská loď Poslední naděje plující na Čukičatku s dalším nákladem odsouzenců. Plavba se odehraje Léta Páně 5709 (tedy těsně po loňském Bezkrálí v Meritree). Hraje se dle nových pravidel "ultralight", která jsou jednoduchá a krutá. Není radno si brát starší postavy, pokud se o ně bojíte přijít. Prakticky není možné hrát postavyu z Meritrey (není důvod, aby se tam vyskytla). Samozřejmě, že vzít si starší postavu (např. z Dorwinionské oslavy, z císařského sněmu či z darského Bezkrálí) podléhá schválení organizátorů - chceme logický důvod, proč by se tam vyskytla. Mezitím uběhlo docela dost let. (Od poslední hry v Darsku uběhlo osm let, za každý další ročník připočítejte k jejich věku 4-5 let). Pro ilustraci: Král Solnakar I. byl zvolen před 23 lety a do Darska přišel před osmadvaceti!

Ubytování a jeho cena: Spaní je možné na zemi ve vlastním spacáku (což bude 60/noc, tedy 180 Kč za celou dobu), ve spacáku na posteli (100 za noc), v posteli s povlečením (150 za noc).

Stravování: Na Luckém vrchu moc dobře vaří, takže doporučujeme nebrat si vlastní jídlo a stravovat se u nich. Je to samozřejmě na vás - kuchyňka tam je. Ještě to s vámi budeme řešit dva týdny před hrou, kdy budeme pro chatu potřebovat informace o počtu strávníků. Někdy během hry (nebo na konci) se odehraje hostina, které se zúčastní ti, kteří si předem zaplatí 100,- navíc (jde o vepřové steaky).

Cena hry: Původně jsme chtěli udržet poplatky za hru na 200 nebo 250 korunách, ale pořádání Bezkrálí v pronajaté chatě naneštěstí znamená vyšší náklady na organizátory. Při sedmdesáti lidech na hře (což je chata narvaná k prasknutí), kteří by každý zaplatili 250 korun, bychom obdrželi 17500. Náklady na dopravu organizátorů na místo (3600), na jejich ubytování (3300) a jídlo (4000 - a to se uskrovňujeme) jsou přibližně 12900. To by nám na hru ponechalo 3600... a to jsme ještě ani nezačali s rekvizitami...

Prostě vás musíme zkásnout víc. Pokud stanovíme cenu na 330, můžeme přímo do hry vrazit asi tak deset tisíc. Ano, cena hry je 330.

Původně jsme si chtěli říct o méně, s tím, že budeme doufat v dary pro sdružení, které nás dostanou zpět na nulu, ale uděláme to obráceně - stejně jako v létě opět nabízíme možnost požádat o slevu z důvodu nemajetnosti. Nechceme odrazovat dobré mladé hráče, kteří by hře prospěli. Stačí říct - a domluvíme se. Nebojte se.

Takhle to řešíme na výslovné přání některých jiných organizátorů her a několika zkušených hráčů, kteří prostě chtějí na rovinu vědět, kolik je třeba, a je jim nepříjemné pátrat po výši skutečně potřebné (a ve skutečnosti požadované) částky. Jasně nám řekli, že jim nevadí, že někdo zaplatí méně než oni. Prostě to berte, jak to tu je psané, a nic jiného v tom nehledejte.Jak zaplatit?

Ubytování zaplatíte až na místě.

Registrační poplatek za hru (to je těch 330 Kč) uhraďte prosím do 20.2.2010. Lze tak učinit buď osobně v pražském Klubu přátel Krakatitu (kde se Darion vyskytuje ve všední dny od 13:00-18:30), nebo na účet. Číslo účtu Občanského sdružení Bezkrálí je: 2400042209/2010.


Jaká jsou pravidla a jak si utvořit postavu?

V tomto dokumentu jsou víceméně všechna veřejná pravidla, která potřebujete. Kromě tajných pravidel pro magii a alchymii už o moc více pravidel ani nebude – ale pozor – nejde o definitivní podobu. Mohou přibýt další dovednosti, pokud to bude vhodné, další pozadí, další všechno... Ale v zásadě je to celé.

Zde si přečtěte o Zbraních na Bezkrálí XI.

Střelné a vrhací zbraně nejsou povolené ze dvou důvodů - hra se z velké části odehrává uvnitř budovy a útoky na dálku jsou v systému "jeden zásah do těla = konec boje" příliš silné. Více v pravidlech.

Zbroje libovolné.

Štíty pouze z měkkých materiálů – měkké pěstní štítky. Vyžadují dovednost Obouruční boj.


Pro tento ročník byly aktuální tyto informace: